Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kalorifer tesisatının önemi çok büyüktür. Kış aylarında mevcut ortamdaki sıcaklığın uygun seviyelerde tutulmasını sağlayan, son derece önemli sistemlerdir. Kalorifer tesisatının hatalı yapılması ya da kalitesiz malzeme kullanımından dolayı ortam sıcaklığının ayarlanamaması gibi sorunlar ortaya çıkar. Yani bu tesisat sorunlu olursa ortam ya çok aşırı sıcak olacaktır ya da gereğinden çok daha düşük ısıya sahip olacaktır.

Kalorifer tamiri işte bu gibi durumlarda ortaya çıkar. Eğer bu tip bir şikayet varsa öncelikli olarak tesisat projesine bakılmalı ve incelenmelidir. Kalorifer tesisatında boruların gidiş yönü oldukça büyük bir öneme sahiptir. Boruların çok kısa ve az dönüşler uygulanması gerekir. Bu şekilde çekilmiş tesisatta kolay kolay sorun oluşmaz ve ısınma miktarında artış olduğu gibi bu da maddi anlamda da tasarruf sağlar.

Bir diğer sorunlu ve önemli nokta ise radyatör seçimidir. Radyatörler tesisattan sonra en önemli unsurlardır. Çünkü borulardan gelen suyun dönme yeri ve evi ısıtma yeri buradan geçer. Eğer düzgün temizlenmeyen ve tıkanmış olan petekler varsa bu otomatik olarak evin ısınmasında problemlere yol açacaktır. Buna sebep vermemek için radyatörlerin en az senede 1 kez bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Kalorifer tamiri yapan tesisatçılar genellikle bakımları da yaparlar. Çok uygun fiyatlı bu uygulamayı yaptırmanız size çok ciddi bir şekilde hem faturadan tasarruf sağlar hem de olabilecek sorunların önceden önüne geçilmesine sebep verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir