Petek Temizliği ve Kalorifer Tamiri Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı  >>  Petek Temizliği ve Kalorifer Tamiri Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği ve Kalorifer Tamiri Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Petek Temizliği ve Kalorifer Tamiri Nasıl Yapılır? ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kalorifer tamiri gerektiren durumlar çok sık olmasa da başımıza gelebilir. Bunlardan biri kalorifer peteğinin delinmesidir. Kalorifer tesisatında çıkan sorunların başında yer alır. Alüminyum ya da döküm olması hiç önemli değil. Aşırı sıcak nedeniyle ya da malzemenin kalitesiz olması nedeniyle olmasa da dışarıdan gelen bir darbe ile delinmiş olma ihtimali çok daha yüksek olur. Bunlarla birlikte kalorifer peteği su kaçırıyor gibi sorunlarla da tesisatçıların kapısı çalınabiliyor. Ancak alüminyum peteklerde zamanla aşırı sıcaktan dolayı delinme yaşanabilmektedir.

Kalorifer petek tamiri için kişinin kendisinin yapması çok düşük bir ihtimal olduğu için mutlak suretle uzman bir destek alınmalıdır. Hatta destekten ziyade genelde bu tarz sorunlarda o parça bir daha kullanılamayacağı için yenisiyle değiştirilmesi çok daha mantıklı olacaktır. Bu hem zaman için hem de maddi anlamda çok daha karlı bir tercih olur.

Kalorifer tamiri ile uğraşmamak ve bu sorunları yaşamamak istiyorsanız, tesisat ilk yapıldığında kalorifer boruları ile kombi ve petekler için bilindik ve alanında kendisini kanıtlamış markalar tercih edilmelidir. Garanti süresi de bu anlamda oldukça önemlidir. Olası bir petek delinme durumunda garantiniz yoksa çok ciddi masraflar ödemek zorunda kalırsınız. Eğer garantiniz olursa ücretsiz bir şekilde tamir etmek yerine yenisiyle değiştirilir. Bu anlamda kalorifer seçimleri dikkatli yapılmalı, eğer böyle bir imkanınız yoksa da en ufak bir sorunda yetkili servislere danışılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir