Sıcak Su Tesisatı Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat  >>  Sıcak Su Tesisatı Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak Su Tesisatı Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Sıcak Su Tesisatı Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir? ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıcak su tesisatı bulunduğunuz yapının ısınma ve sürekli sıcak su temini ihtiyaçlarını karşılayan su tesisatı türüdür. Tesisatın projelendirilmesi ve montajının yapılması sırasında belli başlı unsurlara dikkat edilmelidir. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

Sıcak su tesisatı hattının mekanik tesisat ve elektrik tesisatı hatları ile kesişmemesi; diğer hatlarla kesişen su boruları pek çok teknik arızaya yol açabilir.

Su borularının ve diğer bağlantı elemanlarının mümkün olan en kısa hatta döşenmesi; uzun ve karmaşık sıcak su tesisatı hatları malzeme ve işçilikten zarar etmenin yanı sıra ısı kaybına yol açar.

Su borularının malzeme seçiminin ve montajının doğru yapılması; yanlış malzeme ile yapılan ya da montajı sırasında teknik hatalar meydana gelen su boruları işlevini yerine getirmeyebilir.

Isı yalıtımının yapılması; sıcak su borularının geçtiği yüzeylerde ısı yalıtımı yapılmaması durumunda ısınan boruların genleşmesi sonucu boruda ya da ilgili yüzeylerde çatlaklar ortaya çıkabilir. Bu çatlaklar tesisatın gürültülü çalışması, su kaçağı, kaçağa bağlı olarak yüzeylerde küf, kötü gibi, renk değişimi gibi sorunlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir