Su Kaçağı Tespit Cihazı Çeşitleri

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat  >>  Su Kaçağı Tespit Cihazı Çeşitleri

Su Kaçağı Tespit Cihazı Çeşitleri

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Su Kaçağı Tespit Cihazı Çeşitleri ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Su tesisatınızda kaçak ya da sızıntı olduğundan şüpheleniyorsanız ilk etapta herhangi bir alete başvurmadan olası sızıntı bölgelerin tespit etmelisiniz. Bunun için ev ya da iş yerinizde bulunan ıslak yüzeylerde, fayans aralarında küf veya sararma ve duvarlarda renk değişimi gibi belirtiler olup olmadığını kontrol edin. Su borularınız yapının zeminine döşenmiş ise parkelerdeki olası kabarmalar da su kaçağının habercisi olabilir.

Su kaçağı olduğunu tahmin ettiğiniz alanı belirledikten sonra ilk olarak boyalı su kullanmak gibi geleneksel yöntemlerle sızıntıyı tespit etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemin sonuç vermemesi durumunda su kaçağı tespit cihazlarından yararlanabilirsiniz.

Su kaçağı tespit cihazları dört gruba ayrılır. Bunlar; akustik su kaçağı tespit cihazı, boru kamerası, termal kamera ve nem ölçerdir. Bu cihazlar farklı yöntemler kullanarak olası su kaçaklarını kesin olarak tespit etmenizi sağlar. Ancak istisnai durumlarda su kaçağı tespit yöntemlerinin biri ya da birkaçı sonuç ermeyebilir. Bu durum sızıntı olduğundan şüphelenilen bölgenin kırılarak kaçağın tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı tespit cihazları işin uzmanı kişilerce kullanıldığında genellikle bu yönteme gerek kalmaz, kısa sürede sonuç alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir