Su Tesisatı Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Su Tesisatı Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su Tesisatı Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Su Tesisatı Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Su tesisatı döşenirken planlama ya da uygulama sırasında yapılan hatalar ilerleyen süreçlerde pek çok su tesisatı arızasına yol açabilir, kimi durumlarda tesisatın tamamen yenilenmesi gerekebilir. Bu durum önüne geçmek için su tesisatı döşenirken belli başlı unsurlara dikkat edilmelidir. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

Su tesisatı projesi profesyonel bir kişi tarafından hazırlanmalıdır. Projenin hazırlanması sırasında binanın mekanik tesisatı ve elektrik tesisatının geçeceği hatlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Su tesisatı mümkün olan en kısa hat üzerinde tamamlanmalıdır. Gereksiz yere dolaşan su boruları malzemeden ve işçilikten zarar etmenize neden olmasının yanı sıra sıcak su tesisatında ısı kaybına da yol açarak sizi daha yüksek faturalar ödemek zorunda bırakır.

Tesisat elemanlarının seçimi sırasında malzemeye ve elemanların taşıma kapasitesine dikkat edilmelidir. Temiz ve atık su borularının türü, çapı ve malzemesi doğru seçilmelidir.

Planlanan ve malzemeleri doğru bir şekilde alınan su tesisatının döşenmesi mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Malzemelerin montajı ve yalıtımı düzgün yapılmadığı takdirde su sızıntısı, boruların geçtiği yüzeylerde çatlak, çürüme gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir