Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir? ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Evlerde sıklıkla kullanılan klozetlerin genellikle sağ kısımlarında bulunan küçük kafalı musluklar taharet musluğu olarak bilinmektedir. Zaman içerisinde çok sık kullanılan taharet musluklarının contaları eskimeye ve yıpranmaya başlamaktadır. Bu gibi durumlarda ise son derece uygun fiyatlı olan ürünlerin değişimi tercih edilmektedir. Kapanması zorlaşan, suyu tam kapatmayan veya pas tutmasından dolayı zorluk çıkaran taharet musluğu nasıl değiştirilir? Sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Su kaçırmaya başladığında dolaplarınızın kabarmasına, duvar veya zemin döşemelerinizin zarar görmesine ve çürümesine neden olan bu tür arızalarda acil çözümlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Tamir etmek veya değiştirmek istediğiniz taharet musluğu için hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Taharet Musluğu Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Su kaçırmaya başladığını fark edeceğiniz taharet musluğunu değiştirmek için ingiliz anahtarı, yeni bir ürün ve teflon bant bulunması yeterli olacaktır.
  • İlk aşamada ana vanayı kapatmanız ve musluklara su akışını kesmeniz gerekmektedir.
  • İkinci aşamada ise İngiliz anahtarı yardımı ile eski musluklarınızı yerinden sökmeniz gerekecektir.
  • Daha sonrasında yeni ürünü teflon banda sardıktan sonra yine İngiliz anahtarı ile yerine monte etmeniz yeterlidir.
  • Bu işlemlerin ardından ana vanayı açtığınızda herhangi bir aksilikle karşılaşmayacağınızdan emin olmanız, damlatma yapıp yapmadığını kontrol etmeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir