Yerden Isıtma Avantajları ve Uygulama Alanları

Ana Sayfa  >>  Yerden Isıtma Sistemleri  >>  Yerden Isıtma Avantajları ve Uygulama Alanları

Yerden Isıtma Avantajları ve Uygulama Alanları

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Yerden Isıtma Avantajları ve Uygulama Alanları ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Avantajları ve Uygulama Alanları

Yerden ısıtma uygulamasının avantajları ve uygulama alanları ile ilgili destek almak ve taleplerinizi iletmek için bizi arayabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi zemine yerleştirilir yada zemin kaplamasının altına yatırılır. Bu nedenle duvarda alan kaplamaz ve yanma tehlikesi oluşturmaz. Ayrıca oda içinde takılıp düşmeye neden olacak fiziksel yaralanmalar için de bir tehlike oluşturmamaktadır. Yaşlı kullanıcılara ve demans hastalarına hizmet veren sağlık tesislerinde olumlu olarak karşılanmıştır. Ek olarak benzer özellik gösteren çevresel koşullar ışığında ısıtılmış zeminler ıslanan zeminlerin buharlaşmasını hızlandırmaktadır (duş, temizlik). Yerden ısıtma sisteminin özellikle halı döşemesi olarak kullanıldığında odada bir gaz çıkışı ve hatta hasta bina sendromuna katkıda bulunma ihtimali bulunmaktadır.

Elektrikli yerden ısıtmanın en güzel yanı, tamamen sizin kontrolünüzde olması olacaktır. Tüm odalarda ve hatta banyolarda dahi kullanımı mümkündür. Tam istediğiniz sıcaklıkta ve bütçenizi kontrol altında tutabileceğiniz özel ayarlama mekanizması bulunmaktadır. Tüm bu ayarlamaları yalnızca bir termostat ile çok ama çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yerden ısıtma sistemlerinin en güzel yanlarından biri de yere oturduğunuzda sizi yakmayacak ve yerden yukarı örneğin koltukta oturduğunuzda sizi soğutmayacak özellikte olmasıdır. Oda içinde yakalama oyunu oynamanıza gerek kalmayacaktır. Sizi ve sevdiklerinizi halı yada hangi yer döşemesi varsa yakmaycaktır.

Vücuda zararı olmadığı gibi diğer tüm ısıtıcılardan çok daha güvenlidir özellikle de evde bir bebek varsa. Ayrıca kontrolü yürüttüğünüz termostat yer döşemesinin iyi olmadığı yerlerde ısınmaya izin vermeyecek sağlığınızı riske sokmayacaktır. Tamamen güvenlidir ve her daim sizin kontrolünüz altında olması için tasarlanmıştır. Banyo da kullanımı oldukça iyidir ve risk teşkil etmez. Özellikle ısıtmanın yanında kurutma işlemi de görmektedir. Banyo da elektrikli yerden ısıtma kullanmak kulağa çok korkutucu gelebilir ancak hiç de öyle değildir. Hatırlatmak isteriz ki banyo da lambaları açıp kapatmak için kullanılan düğmeler, elektrikli diş fırçaları, saç kurutma makineleri ve elektrikli tıraş makineleri de bulunmaktadır. Bu cihazların aksine yerden ısıtmada elektrik kullanmak güvenlidir çünkü yalıtım tamamen güvenlidir.

Yerden ısıtma sisteminin bir başka avantajı ise ısıtma açısından son derece güvenli olmasıdır. Kablo döşeme yoktur ve parmakların sıkışabileceği alet ve edevata sahip değildir. Açık alanda kalacak her hangi başka parçaya sahip olmadığı için özellikle küçük yaşta ki çocuklar için son derece güvenlidir. Geleneksel ısıtma sistemleri genellikle çok fazla risk taşırlar. Örneğin sobayı ele alırsak yanma ihtimali yüksek olan bir ısıtma türüdür. Kaloriferler çok yer kaplarlar ve kombilerinin ses çıkarması çok olasıdır. Ayrıca her hangi bir zamanda aniden arıza çıkarma olasılıkları çoktur. Isıtma açısından bakarsak yerden ısıtma kadar elverişli değillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir