Yerden Isıtmanın Artıları Nelerdir?

Ana Sayfa  >>  Yerden Isıtma Sistemleri  >>  Yerden Isıtmanın Artıları Nelerdir?

Yerden Isıtmanın Artıları Nelerdir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Yerden Isıtmanın Artıları Nelerdir? ile ilgili hizmet uzmanlarından destek almak ve randevu talepleriniz için yukarıda yer alan telefon numarası aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtmanın Artıları Nelerdir?

Yerden ısıtma özellikle soğuk taş ve fayans zemin kullanıcıları için soğuk kış sabahlarında sıcak zeminlerin keyfini çıkarma olanağı tanıyan modern ve yüksek nitelikli bir sistemdir. Tarzınız ve evinizi nasıl kullandığınız önemlidir. Evin hangi odasında daha çok zaman geçirmektesiniz? Mutfaktan çıkmayanlardan mısınız? Yoksa her zaman işten geç gelenlerden misiniz? Bu tip sorular yerden ısıtmaya ama aslında bir ısıtıcıya ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir.

Hemen hemen her binaya ve hemen hemen her tür zeminin altına döşeyerek yerden ısıtma kullanabilirsiniz. Yerden ısıtma ihtiyaçlara, oturulacak odaya ve döşeme tipine göre değişebilmektedir. Böylece eviniz için doğru ısı çıkışını elde etmeniz mümkündür. Yeni bir yapıya veya mevcut yapıyı retrofit yaparak yerden ısıtma kurmak da mümkündür. Aslında bir ev yeni inşa edilirken yerden ısıtma sisteminin kurulması çok daha mantıklı ve kolay olacaktır. Ancak çoğu insan mevcut evlerini yenilerken yada tamir ederken yerden ısıtma kullanmak için başvuruyorlar. Pek çok kişi yerden ısıtmayı yeni odaya istemektedir. Aslına bakarsanız insanların yerden ısıtma kullanabilecekleri en popüler oda banyodur. Yerden ısıtma aynı zamanda birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilir. Farklı ısıtma alanlarına sahip olmanızı sağlar. Bir odada diğerlerinden çok daha fazla zaman geçiriyorsanız bu özellik çok yararlı ve ekonomik olacaktır. Oda yeterince büyük ise bir odayı bölebilir ve iki termostat kontrolünde ilerleyebilirsiniz. İki tür yerden ısıtma mevcuttur. Elektrikli ve sulu yerden ısıtma sistemleri vardır. Her ikisi de tutarlıdır, verimlidir ve sıcaklık için bir odada yerden yukarı ısıtma sağlaması açısından harikadır. Sulu yerden ısıtma sistemleri ısı oluşturmak maksadıyla borulardan sıcak su geçişini sağlamaktayken, elektrikli yerden ısıtma sistemleri ise ısı üretmek için zeminin altındaki kabloları ısıtmaktadır.

Bir odayı etkili bir şekilde ısıtmak için bilinen radyatörlerin yüksek bir sıcaklığa (ki bu sıcaklık 65-75 ° C) ulaşması gerekirken, yerden ısıtmanın zemin kaplamasına bağlı olarak sadece 29 ° C veya daha düşük bir sıcaklığa erişmesi gerekir. Böylece yerden ısıtma sistemleri odayı ısıtmak için daha az enerji tüketir ve elektrik faturalarınızı çok daha düşük tutar. Yerden ısıtma sistemleri kurulduktan sonra neredeyse hiç bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Tam bir gönül rahatlığı ile kullanmanız için ömür boyu garanti imkanı sunmaktadır. Yerden ısıtma sistemleri ile duvarda radyatörler olmadan tüm odanızın tadını çıkarmakta özgürsünüz. En modern radyatörler bile bir duvarda yer kaplamaktadır. Yerden ısıtmanın avantajı çoktur, verimlidir, ekonomiktir ve size bolca boş mekan sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir